Na słuchawkach Tips & Tricks

Unikaj tych zwrotów cz.1

Słowa i zwroty – to co mówimy najczęściej odzwierciedla nasze emocje oraz postawy wobec pracy i … klienta. Celem komunikacji obsługowej jest porozumienie, czyli dobre zrozumienie obu stron i uzgodnienie potrzeb/problemów i rozwiązań. Istnieją jednak słowa i zwroty, które nasze wysiłki mogą zniweczyć niezależnie od naszych intencji.

Tak jak w życiu jedno słowo, zwrot czy zdanie wypowiedziane w złym momencie, nie tym kontekście powodują złe zrozumienie naszej wypowiedzi i skrajnych przypadkach doprowadzić do konfliktu. Dlatego tak ważne jest utrzymanie świadomości i profesjonalizmu komunikacji – Bądź odpowiedzialny za to co, jak i kiedy mówisz.

Cały artykuł dostępny na
Platformie Mentoringowej Obsługa Klienta PRO

Zbuduj obsługę klienta, którą pokochają Twoi klienci. Kompleksowy program systematyzujący wiedzę i rozwijający kompetencje w zakresie relacji marki z klientami. Baza wiedzy | Słownik pojęć | Kursy Online | Baza narzędzi | Forum wsparcia | Webinary

Avatar

Maciej Buś

Prezes Fundacji Forum Call Center
Ekspert rynku customer contact center, klientomaniak, niepoprawny idealista. Przy okazji manager, konsultant i trener biznesowy. Nieustannie gromadzi, analizuje i dzieli się wiedzą oraz informacją na temat efektywnego zarządzania procesami obsługi klienta. Inicjator wielu ważnych projektów branżowych. Serce Fundacji Forum Call Center - organizacji wspierającej rozwój branży customer contact center i promocji Polski na arenie międzynarodowej. Autor artykułów eksperckich, komentator rzeczywistości branżowej, prowadzi podcast „Klientomania”. Za swoją działalność na rzecz rozwoju europejskiej branży customer contact center w 2015 roku wyróżniony przez międzynarodowe gremium CCC Special Award.

Dodaj komentarz

Kliknij aby dodać komentarz

Udostępnij to znajomym