Na słuchawkach Tips & Tricks

Uśmiechnij się

Bądź osobą pozytywną. Niezależnie od tego, że dzieli Cię od klienta czasami kilka a innym razem kilkaset lub kilka tysięcy kilometrów on widzi Twoją twarz, minę. Oczami wyobraźni buduje sobie obraz osoby, z którą rozmawia. Twój głos maluje w świadomości klienta obrazy. Zadbaj o to, by widział Ciebie w jak najlepszym świetle. Twój uśmiech, Twój nastrój, Twoje usposobienie nie jest obojętne w rozmowie telefonicznej – jest słyszalne.

Uśmiech, twoja mina, a może grymas nie są elementem, który możesz w stu procentach wyćwiczyć i przywołać na zawołanie. Wewnętrzne emocje mają to do siebie, że przenikają przez każdą maskę. W rozmowie telefonicznej, gdzie fizyczną maskę – mowę ciała – zastępujesz zestawem narzędzi wokalnych ukrycie emocji jest dużo trudniejsze. Wszędzie tam gdzie masz do zrealizowania cel – znaleźć porozumienie z klientem, odkryć jego potrzeby lub problem, znaleźć i dostarczyć mu rozwiązanie pozytywne emocje, które widzi (oczyma wyobraźni) i słyszy są Twoim największym sprzymierzeńcem.

Cały artykuł dostępny na
Platformie Mentoringowej Obsługa Klienta PRO

Zbuduj obsługę klienta, którą pokochają Twoi klienci. Kompleksowy program systematyzujący wiedzę i rozwijający kompetencje w zakresie relacji marki z klientami. Baza wiedzy | Słownik pojęć | Kursy Online | Baza narzędzi | Forum wsparcia | Webinary

Avatar

Maciej Buś

Prezes Fundacji Forum Call Center
Ekspert rynku customer contact center, klientomaniak, niepoprawny idealista. Przy okazji manager, konsultant i trener biznesowy. Nieustannie gromadzi, analizuje i dzieli się wiedzą oraz informacją na temat efektywnego zarządzania procesami obsługi klienta. Inicjator wielu ważnych projektów branżowych. Serce Fundacji Forum Call Center - organizacji wspierającej rozwój branży customer contact center i promocji Polski na arenie międzynarodowej. Autor artykułów eksperckich, komentator rzeczywistości branżowej, prowadzi podcast „Klientomania”. Za swoją działalność na rzecz rozwoju europejskiej branży customer contact center w 2015 roku wyróżniony przez międzynarodowe gremium CCC Special Award.

Dodaj komentarz

Kliknij aby dodać komentarz

Udostępnij to znajomym